dr hab. Iwona Szwach
Dyrektor

Dr hab. Iwona Szwach w 1987 roku ukończyła studia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uzyskując dyplom magistra biologii. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" w Zakładzie Środków Powierzchniowo Czynnych. W roku 2000 uzyskała stopień doktora nauk technicznych. Jest współautorem 26 publikacji, 36 referatów, 6 wdrożeń i 69 sprawozdań. Specjalizuje się w dziedzinie badań ekotoksykologicznych i analiz związanych z ochroną środowiska. Posiada doświadczenie we współpracy i kierowaniu projektami. Realizowała projekty badawcze własne, celowe i inwestycyjne. W Instytucie pełniła funkcję kierownika Zespołu Oceny Biodegradacji i kierownika laboratorium akredytowanego przez PCBC. Od 01.03.2005 do 31.08.2010 pełniła funkcję kierownika Zakładu Analitycznego. Od października 2010 roku pełniła funkcję dyrektora ds. badawczo-rozwojowych. W latach 2011-2019 była Członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych, Członkiem Zespołu Specjalistycznego ds. Oceny Wniosków przy MNiSW oraz Członkiem Rady Naukowej Instytutu Włókiennictwa w Łodzi i ICSO "Blachownia". Aktualnie jest v-ce przewodniczącą Rady Naukowej Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN, Członkiem Europejskiego Komitetu ds. Normalizacji CEN/TC19/WG33, ekspertem NOT. Funkcję Dyrektora Łukasiewicz - ICSO "Blachownia" objęła 1 kwietnia 2020 r.
mgr Bożena Kamińska
Główna Księgowa

Mgr Bożena Kamińska rozpoczęła pracę w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" w 1986 r., a od kwietnia 2005 roku pełni funkcję głównego księgowego. Ukończyła studia o specjalności rachunkowość i finanse przedsiębiorstw oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowość i kontrola finansowa.
W 2008 roku uzyskała certyfikat księgowy Ministra Finansów.
dr hab. Stanisław Kudła
Dyrektor Centrum Technologii i GOZ

Dr hab. Stanisław Kudła ukończył studia w 1982 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, uzyskując dyplom magistra chemii. W tym samym roku podjął pracę w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" w Zespole Związków Akrylowych. W roku 1995 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego obronił rozprawę doktorską uzyskując stopień doktora nauk chemicznych. Kolejny stopień naukowy, doktora habilitowanego w dyscyplinie naukowej technologia chemiczna, uzyskał na podstawie uchwały Rady Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej w roku 2018. Jest autorem bądź współautorem 31 publikacji oraz współtwórcą ponad 70 patentów. Był kierownikiem wielu projektów badawczych, w tym realizowanych przez konsorcja naukowo-przemysłowe w ramach programów Innotech i In-Tech. Specjalizuje się w zakresie chemii i technologii polimerów i tworzyw sztucznych, w tym szczególnie tworzyw poliolefinowych, również w zakresie ich recyklingu. W latach 1995-2013 był kierownikiem Zakładu Poliolefin. Przez kilka kadencji był także członkiem Rady Naukowej Instytutu. Funkcję dyrektora Centrum Technologii i Gospodarki o Obiegu Zamkniętym objął 1 grudnia 2021 r.